Warning: Creating default object from empty value in /plugins/system/nonumberelements/helpers/parameters.php on line 129
 Królewska rodzina cara Mikołaja II na zdjęciach - Historia - Wiedza
Królewska rodzina cara Mikołaja II na zdjęciach
piątek, 11 stycznia 2013 14:35
Ostatni car Rosji, Mikołaj II został zamordowany w nocy z 16 na 17 lipca. Ten sam los z rąk bolszewików spotkał także całą rodzinę cara. W Rosji zakończyła się pewna epoka.


Można stwierdzić, że wraz z carem umarła ta Rosja, w której były silne wpływy kultury zachodnioeuropejskiej, mimo, że sam Mikołaj II był wychowywany w całkowitej izolacji od świata zewnętrznego. Okres od czasów Piotra Wielkiego charakteryzował się właśnie tym dążeniem do europeizacji Rosji, a Europa, należy zaznaczyć - była w wieku XIX absolutnym centrum świata, świata do którego Moskwa chciała należeć.


Wraz rewolucją i wymordowaniem całej rodziny carskiej została przecięta nić łącząca Rosję z Europą, bolszewicy odwrócili się kulturowo w stronę Azji, mając na celu, z tym azjatyckim (anty)dziedzictwem, podbicie Europy i świata.


Decyzję o egzekucji rodziny carskiej podjęło kierownictwo bolszewików prawdopodobnie na początku lipca 1918. 12 lipca formalną decyzję o rozstrzelaniu cara podejmuje kontrolowany przez bolszewików Urałsowiet. 16 lipca zgodę wydaje na polecenie Lenina – Jakow Swierdłow, przewodniczący Ogólnorosyjskiego Centralnego Komitetu Wykonawczego Rad. W tym czasie spodziewano się rychłego wejścia do Jekaterynburga wojsk Korpusu czeskiego i wojsk białej armii.


Ta historia została już bogato opisana, łącznie z najprzeróżniejszymi teoriami na temat dalszych losów Anastazji, córki cara, która miała jakoby przeżyć. Dzięki fotografii mamy szansę przekonać się, jak wyglądała rodzina carska. Bogate zbiory zdjęć znajdują się w brytyjskich, archiwach i tę galerię przedstawiamy Wam poniżej. Bogaty i ciekawy zbiór .


Car Mikołaj II z rodziną
Car Mikołaj II z rodziną
Car Mikołaj II z rodziną