Warning: Creating default object from empty value in /plugins/system/nonumberelements/helpers/parameters.php on line 129
 Prywatne zdjęcia Evy Braun - Historia - Wiedza
Prywatne zdjęcia Ewy Braun
piątek, 27 kwietnia 2012 13:03

Niedawno opublikowane zdjęcia z prywatnej kolekcji Evy Braun pokazują żonę Hitlera z nieznanej dotychczas strony.
1. Długoletnia towarzyszka jednej z najbardziej przerażających postaci XX wieku, mimo otaczających ją okropności wojny, wiodła sielskie życie. Na tym zdjęciu z 1937 roku Braun płynie wzdłuż jeziora Wörthsee w pobliżu Monachium.

 

 

2. Urodzona w Monachium w 1912 w rodzinie nauczyciela Fritza i jego żony, Franziski była drugą spośród trzech córek.
Na tym zdjęciu z 1913 roku pozuje ze starszą siostrą, Ilse.
Pracę zaczęła w wieku 17 lat jako asystentka biurowa. Później zatrudniła się w zakładzie Heinricha Hoffmana, naczelnego fotografa partii nazistowskiej.

3. Pracując u Hoffmana, w 1929 roku poznała Adolfa Hitlera, starszego od siebie o 23 lata. Jakiś czas później zostali parą.
Braun i Hitler oglądają fotografie Hoffmana w rezydencji Berghof, w pobliżu Berchtesgaden w Niemczech.

 

 

4.To zdjęcie z 1939 roku przedstawia Hitlera i Braun wśród członków partii nazistowskiej podczas noworocznych obchodów w rezydencji Berghof.

 

5. Tu Braun ze swoją 16-milimetrową kamerą. Wiele lat po śmierci, zdjęcia i filmy zrobione przez Evę zyskały sławę dzięki temu, że ukazywały prywatną stronę Hitlera i jego otoczenia.

 

 

6. Braun ze swoją młodszą siostrą Margarethe „Gretl” w 1943 roku w Berchtesgaden. Gretl, która była żoną nazistowskiego generała, przeżyła wojnę.
Eva i Hitler zostali znalezieni martwi w bunkrze 30 kwietnia 1945 roku. Wódz strzelił sobie w głowę. Braun zabiła się cyjankiem z kapsułki. Miała 33 lata.
K.P./discovery.com