Warning: Creating default object from empty value in /plugins/system/nonumberelements/helpers/parameters.php on line 129
 Pierwsza myśl najlepsza? - Nauka i człowiek - Wiedza
Pierwsza myśl najlepsza?
czwartek, 05 lipca 2012 09:51

Nowe badania pokazują, że preferencje ludzi są nieświadome i dość szybko kierują się w stronę tych opcji, które zostały zaprezentowane jako pierwsze, zwłaszcza w sytuacjach, gdy decyzje podejmujemy bez dłuższego przemyślenia. 

W trzech eksperymentach, podczas dokonywania szybkich wyborów uczestnicy konsekwentnie wybierali osoby i produkty zaprezentowane im w pierwszej kolejności, mimo że oferty na kolejnych stanowiskach były bardzo podobne.

Autorzy badań twierdzą, że wyniki mają praktyczne zastosowanie w wielu dziedzinach, w tym w marketingu konsumenckim.
Naukowcy poprosili ponad 200 pasażerów na stacji kolejowej, by w ciągu kilku sekund od prezentacji wybrali jedną z dwóch gum do żucia. W większości wypadków wybór padał na pierwszy zaprezentowany produkt. Podobnie rzecz się miała, jeśli chodzi o sprzedawców.

Eksperci twierdzą, że kilka czynników może mieć wpływ na takie zachowania. Jeden z nich ma swoje korzenie w ewolucyjnej adaptacji. Autorzy wskazują na przykład, że bardzo często ludzie mają tendencję do faworyzowania osób poznawanych najpierw np. matki, członków rodziny albo pierworodnego potomstwa.
K.P./livescience.com


Reklama

Do odwiedzenia serwisu http://www.mezametlublin.pl/ zapraszamy was już dziś.

Nasza oferta to opieka nad starszymi - lublin , okolica, już dziś.