Warning: Creating default object from empty value in /plugins/system/nonumberelements/helpers/parameters.php on line 129
 W świecie tłuściochów - Nauka i człowiek - Wiedza
W świecie tłuściochów
czwartek, 21 czerwca 2012 13:15

Waga całej populacji świata sięga 287 milionów ton, twierdzą naukowcy z Londyńskiej Szkoły Higieny i Medycyny Tropikalnej.Podkreślają też, że wzrost poziomu otyłości mieszkańców Ziemi może mieć taki sam wpływ na globalne zasoby, co dodatkowy miliard ludzi.
Korzystając z danych Światowej Organizacji Zdrowia z 2005 roku, badacze ustalili, że 7 lat temu  średnia masa człowieka wynosiła 62 kg. Ale różnice w poszczególnych regionach były ogromne. Mieszkaniec Ameryki Północnej ważył średnio 80,7 kg, Azji natomiast 57,7 kg.

Wśród największych obżarciuchów w 2005 roku uplasowały się: Stany Zjednoczone (22 miliony osób z nadwagą, 8 milionów z otyłością), Rosja (5 milionów osób z nadwagą, milion z otyłością), Egipt (4 miliony  osób z nadwagą, milion z otyłością), Meksyk (4 miliony  osób z nadwagą, milion z otyłością) oraz Niemcy (4 miliony  osób z nadwagą, 0,9 miliona z otyłością).
K.P./bbc.co.uk


Reklama

Wiecie co to piękny ogród, pompy oase wam go zagwarantują.

Profesjonalny i godny polecenia psycholog dziecięcy lublin zaprasza na terapię.